Aktualności

Spotkać i poznać instytuty świeckie

Zazwyczaj na co dzień, w swoich środowiskach, miejscach pracy czy nawet w rodzinie nie opowiadamy o swoim powołaniu do życia w instytutach świeckich. Tajemnicę Bożego wybrania nosimy w swoich sercach, aby przemieniać świat od wewnątrz. Zdarzają się jednak sytuacje, że uchylamy rąbka naszej tajemnicy, by nie tylko czynem, ale i słowem mówić o instytutach świeckich, które są jeszcze nieraz mało znane.
Oto przykład:
Spotkanie
Radio

Spotkanie w Lublinie

Spotkanie międzyinstytutowe w Lublinie

W sobotę, 4 listopada, odbył się międzyinstytutowy dzień skupienia dla członkiń Instytutów Świeckich z terenu Lublina. Uczestniczyły w nim członkinie sześciu Instytutów. Słowem Bożym i łaską sakramentów św. uczestniczki ubogacił ks. dr Andrzej Krasowski. W programie był m.in. różaniec z wypominkami i modlitwa za dusze tych członkiń Instytutów Świeckich, które już odeszły do wieczności.

Papież Franciszek do włoskich instytutów świeckich

Przesłanie papieża Franciszka do uczestników kongresu Włoskiej Konferencji Instytutów Świeckich

"Waszym powołaniem i misją jest uważne przyglądanie się otaczającej was rzeczywistości, bez zatrzymywania się na tym, co powierzchowne, a jednocześnie wpatrywanie się w tajemnicę Boga, by rozpoznać, gdzie się objawia" - powiedział  Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników spotkania włoskich instytutów świeckich.

Czytaj więcej: Papież Franciszek do włoskich instytutów świeckich